Бібліотьюторство: співпраця бібліотеки і СШ №6

 Бібліотека і школа: кроки співпраці, шляхи взаємодії

Бібліотекарі нашої дитячої бібліотеки-філіалу  брали активну участь в семінарі - практикумі бібліотекарів ЗНЗ Красногвардійського району м. Дніпропетровська на тему "Громадське виховання учнів-читачів засобами шкільної бібліотеки", який нещодавно відбувся на базі СШ№6. Завідуюча бібліотекою розповідала про багаторічну плідну співпрацю дитячої бібліотеки-філіалу № 17 і СШ №6, системне супроводження нашою бібліотечною установою (бібліотьюторство) учбово-виховного процесу на основі ідей гуманістичної педагогіки - педагогіки розвитку взаємин.  Лекція супроводжувалась мультимедійною презентацією "Бібліотьюторство: співпраця бібліотеки і школи".
Спільні зусилля педагогів і бібліотекарів мають добрі результати для творчої роботи з учнями, допомагають розвитку особистості, вихованню гідного громадянина України. Пріоритетними напрямками виховання дітей є патріотичне виховання, що передбачає формування громадянина-патріота. Формуванню правової свідомості користувачів сприяє ряд бібліотечних заходів:  правові години "Маю право знати, пізнавально-ситуативні ігри "Королева Конвенція", бібліотечні уроки права:  "Правова абетка" та ін. Одним з найцікавіших напрямків роботи - є краєзнавча діяльність Вона базується на тому, що у контексті 
національного і культурного відродження України вивчення історії рідного краю, прилучення юних читачів до пізнання величезної історико-культурної спадщини, зростання національної самосвідомості здобувають особливу актуальність. Бібліотека для дітей проводить для своїх читачів  - учнів СШ №6 краєзнавчі подорожі, віртуальні екскурсії: "Неповторна Дніпропетровщина", "Свою Дніпропетровщину любіть! , історико-патріотичні екскурси "Шляхами козацької слави" та ін. Наша рідна Україна має славну історію і давні традиції. На вивчення звичаїв і традицій рідного народу були спрямовані народознавча  інтерактивна подорож "В моєму серці Україна", народознавча гостинна-чаювання "Якби Масниці сім тижнів, а посту - один", гра-квест "Свято Віфліємської зірки", еко-вікторина "Мальовнича моя Україна", конкурс "Вгадай страву національної кухні",  свято осені "Золотокоса чарівниця Осінь".


           Свято осені з учнями 3-а кл.
Помітними у палітрі  заходів були заходи, які сприяли вихованню любові до рідного слова, рідної мови. Мовознавчий конкурс "Веселі літери", мовний калейдоскоп "Рідна мова - світ душі моєї" долучили читачів до витоків рідної мови, її перлин та краси.

Постійно, кожного року, ми проводимо екскурсії в бібліотеці для першачків.  Для маленьких читайликів екскурсія стає цікавою бібліотечною пригодою, яка проходить у вигляді квесту. Перебування дитини в бібліотеці стає цікавим дозвіллям і водночас  - різновидом інтелектуально  - логічної гри. На екскурсії - учні 1-і  (інтелект) кл. 

Мета екскурсії полягає  в тому, щоб викликати у дитини -  інтерес до читання, бажання стати активними читачами. 
Бо "якщо люди перестануть читати, вони перестануть мислити", - як казав відомий французький письменник і філософ Дені Дідро.

Немає коментарів:

Дописати коментар