Translate
Сторінки
- Головна сторінка
- Про бібліотеку
- Квест-екскурсії
- Через книгу - до миру
- Шевченкіана
- Дитячі письменники - ювіляри
- Правова абетка
- Розвиваючий гурток дитячої творчості "Барвінок"
- Будь природі - другом!
- Бібліотьюторство
- Соціальне партнерство: депутати - дітям
- Бібліотека і сім'я
- Централізована система бібліотек для дітей
середа, 30 вересня 2020 р.
30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК!
Для працівників бібліотеки - це професійне свято, а для читачів - це свято книги, а книга творить людину...
Дитяче читання відіграє велику роль у житті кожної дитини, далеко більшу, ніж у житті дорослих. Книга, прочитана в дитинстві, залишається в пам'яті на все життя. А якщо дитина не читає, або читає мало - це обмежує її розвиток настільки, що роки дальшого життя не можуть заповнити вакууму духовності в її душі. Так відомий український педагог В. Сухомлинський дуже точно відзначає, що " читання в роки дитинства - це передусім виховання серця,
доторкання людського благородства до потаємних куточків дитячої душі. Слово, що розкриває благородні ідеї, назавжди відкладає в дитячому серці зернятка людяності, з яких складається совість".
вівторок, 29 вересня 2020 р.
пʼятниця, 25 вересня 2020 р.
Творчі читання
КНИЖКОВІ ГЕРОЇ ЗАПРОШУЮТЬ ДО ЧИТАННЯ...

вівторок, 22 вересня 2020 р.
понеділок, 21 вересня 2020 р.
Міжнародний день миру

Символом міжнародної солідарності людей став Дзвін Миру. Дзвін Миру - це символ мирного життя, спокою і дружби, братерства і солідарності народів світу. І в той же час - це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людства взагалі.
вівторок, 15 вересня 2020 р.
Творчі читання
СПОГАДИ ПРО ЛІТО
Наші читачі поділилися з нами своїми враженнями про літо, канікули та відпочинок...понеділок, 14 вересня 2020 р.
Я ЛЮБЛЮ ЧИТАТИ
Творчі читання
МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ
субота, 12 вересня 2020 р.
З днем міста!
КРАЄЗНАВЧИЙ ПОРТРЕТ МІСТА
пʼятниця, 11 вересня 2020 р.
Історія міста
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ СВОЄ МІСТО?
Сьогодні ми вам, наші любі читачі, розповімо про вул. Робочу, де розташована наша бібліотека і мешкає значна частина наших відвідувачів. А чи знаєте ви її історію?..
РОБОЧА вулиця підіймається з півночі на південь від пр. Пушкіна до Криворізької вулиці, після якої знаходиться провідне підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки - "Південний машинобудівний завод". Цей завод був одним з найбільш засекречених об'єктів колишнього СРСР, а місто "закритим"для іноземців (до 1987р.).
Робочу вулицю ми зустрічаємо вже на міському плані 1885 року, де вона пролягає від Циганської площі (нині - пр. Пушкіна) до Монастирської, названої так по розташованому поруч Тихвінському жіночому монастирю. Далі, за площею, вже починався степ. Пізніше площа була перейменована в Ярмаркову (район вул. Каверіна зараз).
В 1896 році в самому початку вул. Робочій була споруджена Олександро-Невська церква. Ця церква збереглася і зараз має назву Благовіщенська.



четвер, 10 вересня 2020 р.
Історія міста
НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПРО МІСТО
- Перший залізобетонний міст у світі і найбільший арочний міст у Європі "Мерефо-Херсонський" знаходиться у Дніпрі.
- Славетні "Кам'яні баби" - їх найбільша колекція у нашому історичному музеї ім. Яворницького.
- У нашому місті найдовша в Європі набережна - 23 кілометра.
- На Набережній нашого міста є унікальний фонтан "Лебідь". Він може змінювати режими роботи, "махати крилами" і обертатися. При повній потужності вистота центрального струменя може досягати 50 м.
- Саме у Дніпрі (тоді ще Дніпропетровську) було створено ракетний щит колишнього Радянського Союзу. Місто вважається "космічнею столицею" України.