пʼятниця, 8 травня 2015 р.

Пам'ять серця

Подвиг народу безсмертний! До 70-річчя Перемоги над фашизмом! 

 Вклонися, моя Україно,

цим людям, величним і скромним,

Що в назвах фронтів титанічних

пронесли наймення твоє...

Своєю священною кров'ю

тебе визволяли вони.

                                                           М. Бажан


   Ми не забудемо ніколи Другу світову війну 1939-1945 рр. — наймасштабнішу війну в історії людства, яка забрала багато мільйонів людських життів. Багато  наших співвітчизників поклали своє життя заради перемоги над нацизмом. Наш народ вів визвільну  - Велику Вітчизняну війну  1941-1945 рр. в ім'я свободи й незалежності своєї Батьківщини, в ім'я визволення Європи, та й усього світу від фашистського поневолення. І народ  переміг в цій страшній війні, яка залишила свій слід в кожній сім'ї, в кожному домі. Да, перемога була одна на всіх, хто вступив в двобій з нациською навалою.  Велика ціна війни, виражена в жертвах, втратах і руйнуваннях, мільйонах обірваних війною життів. За даними істориків за період окупації України 1941-1944 рр. нацисти знищили  понад 5 млн. людей (3,8 млн. мирних мешканців та близько 1,5 млн. військовополонених); 2,4 млн. людей було вивезено на примусові роботи до Німеччини. Пам'ятаймо про це...
 З маленькими читачами в нашій бібліотеці було проведено урок історичної пам'яті " І подвиг цей святий забути не в змозі" та оформлено виставки - перегляди літератури про війну "Нам не забути вас...", " Зі святом Перемоги!" Наш обов'язок - зберегти пам'ять про подвиг дідів та прадідів...    Великий уклін вам, ветерани-визволителі за мир! Це ціною свого життя ви визволили із гітлерівської неволі, врятували людство Землі від загрози фашистського поневолення.
 Бажаємо всім, хто своєю кров'ю, ратним подвигом або невтомною працею в тилу сприяв Великій Перемозі над ворогом, здоров'я, щастя та довгих років життя!


Немає коментарів:

Опублікувати коментар