вівторок, 22 листопада 2016 р.

СЛАВЕТНИЙ СИН ДНІПРА - ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ!

Все знесу, все переживу, все перетерплю, а землю козацьку не кину.
Д. І. Яворницький
   Серед людей, імена і діяльність яких тісно пов'язані з нашим краєм, визначне місце займає Дмитро Іванович Яворницький (1855-1940) - історик, археолог, етнограф, фольклорист, письменник, видатний дослідник українського козацтва.
За палку любов і пристрасть до вивчення історії Запорозької Січі люди нарекли Дмитра Івановича "запорозьким батьком". Це ім'я овіяне легендами... Його знали і щиро поважали. У Яворницького було багато друзів і прихильників серед відомих  учених, письменників, художників, діячів мистецтва: Ключевський, Короленко, Коцюбинський, Кропивницький, Старицький, Заньковецька, Репін, Лисенко та багато інших.
  В нашій бібліотеці відбувся захід, присвячений річниці від дня народження цього видатного дослідника українського козацтва. Працівники бібліотеки розповіли учням 7-б кл. КЗО СШ №6 про цікаві факти з  життя і діяльності вченого, наприкінці заходу діти з задоволенням переглянули медіапрезентацію "Славетний син Дніпра - Дмитро Яворницький!"
 

 

 Подвижницьке життя та наукова діяльність Дмитра Івановича Яворницького – яскравий та привабливий приклад самовідданого і безкорисливого служіння своєму народу.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар